يک روز به ياد ماندنی

امروز هم گذشت . مثل تمام آن روزهای اینچنینی .و شاید زیباییش به همین گذشتنش باشد . تا باز هم سالی دیگر همچنان انتظار چنین روزی را بکشیم. روزی که پیوند خورده است با کودکی هایمان . با تمام آن خاطرات شیرینی که اگر چه امروز که برای خودمان بزرگ شده ایم جرات انجام خیلی از آنها را نداریم ، اما همچنان یادآوری آن شادی ها و آن عیدی گرفتن ها و خیلی چیزهای دیگر طعم شیرین هستی را در ناکجا آباد ذهنمان قلقلک می دهد.
نمی دانم مراسم عید فطر در جاهای دیگر چطور برگزار می شود. اینجا اما یک عید به تمام معناست. اینجا تمام لحظه های روز لذت همان تحویل سال عید نوروز را دارد.مردم اینجا دیگر نیازی به "سین" هفت سین هم ندارند. سفره را پهن می کنند و همان "سین" سفره  کافی است تا هر چه دلشان بخواهد در آن بگذارند . از کیک و شیرینی و خرما گرفته، تا نقل و نبات و قرآن. امروز بساط عیدی گرفتن و عیدی دادن هم پهن است. کمتر بچه ای را می بینید که در حال شمردن پول نباشد و آنهایی هم که چیزی در دست ندارند مطمئن باشید پدر و مادر شان به بهانه ای سر بچه ها را شیره مالیده اند و پول ها را کش رفته اند.
رسم است که در چنین روزی مردم به قبرستان می روند. اما این رفتن با خیلی از رفتن های دیگر فرق می کند. در چنین روزی مردم به قبرستان هم که می روند برای تبریک عید به عزیزانشان می روند. با رویی خوش و کلی نقل و نبات و شیرینی. آنقدر شلوغ می شود که آدم فکر می کند مرده ها هم از قبر بیرون آمده اند و در این شلوغی سهمی دارند.
اما شاید یکی از خاطره انگیزترین لحظات این روز ناهاری است که بی برو برگرد یک پای ثابت آن قورمه سبزی است. آن هم در لحظه ای که یک ماهش را در آن ساعت روز گرسنه بودی.

/ 1 نظر / 14 بازدید
The Best & First Iranian Photo Portal

سلام دوست عزیز . میدونی "سورن" چیه یا کیه ؟؟؟؟ اولین و بهترین وب سایت عکس ایرانیان راه اندازی شد . بدون نیاز به عضویت . استفاده کاملا" رایگان . با بک عالمه عکس های دیدنی با کیفیت بالا . تمامی عکس ها در سایز واقعی هستند . سایت به سرعت در حال آپدیت میباشد . منتظر پیشنهادات و انتقادهای شما دوست عزیز هستیم . با آرزوی موفقیت ... گروه طرفداران : www.SorenPhoto.com