فقط برای خالی نبودن عریضه

تصمیم گرفتم این ساعات اولیه فصل پاییز را مطلبی بنویسم. مانده ام که چه بنویسم. بعضی وفتها  نوشتن واقعا سخت میشود . مخصوصا اگر هوس نوشتن بکنی. کتاب مسخ کافکا جلوی رویم است. چند صفحه ای از کتاب را بیشتر نخواندم تقریبا نصف کتاب . قصدم این بود که تابستان را با کافکا تمام کنم , ولی تابستان تمام شد و کافکا هنوز به پایان نرسیده است .دیروز که شروع به خواندن کتاب کرده بودم , تصمیمم این بودم که تا شب تمامش کنم ولی آنقدر سرم شلوغ بود که فرصت نشد تمامش کنم .کتاب مسخ کتاب جالبی است .شروعش را بخوانید:"یک روز صبح , همین که از گره گوار سامسا از خواب آشفته ای پرید, در رختخواب خود به حشره تمام عیار عجیبی مبدل شده بود."همان اوایل داستان یک شوک به خواننده وارد می شود . داستان درباره جوانی است که یک روز صبح از خواب که بیدار می شود خود را به هیئت یک حشره می بیند. و زندگی او به یک زندگی حیوانی تبدیل می شود. آدم های اطراف او که تا دیروز او را دوست داشتند کم کم از او گریزان می شوند .و او را از یاد می برند. 
شاید به نوعی داستان روایت زندگی امروزه ماست . انسان هایی که  تا زمانی که هستند و تا زمانی که مثمر ثمر باشند محبوب و مقبول جامعه اند . اما همین که از کار افتاده و درمانده شدند . دیگر تبدیل به یک حشره می شوند.و باید دور رانده شوند.
بهتر است قبل از هر گونه پیش داوری درباره کتاب بروم بقیه داستان را بخوانم. نمی دانم این جوان تا آخر حشره می ماند یا نه. تا یادم نرفته این را بگویم که اگر می خواستید این کتاب را بخوانید حتما ترجمه صادق هدایت را بخوانید . یا حق.

/ 7 نظر / 2 بازدید
ژوکر

بخون برو تا آخر؛به اندازه تمام مدرنیته می شه راجع بهش حرف زد؛ اما اول بخون برو تا اخر،حتی اگه وسطاش خسته کننده شده بود.به کاراتم برس البته،به «اداره کردن»(منظوری نداشتم بخدا)

daee ramtin

سلام دايی جون عجب وبلاگی کردی چقدر قشنگ شده حالا مدرسه ها باز شده ديگه نمی تونی آپ کنی . به سينای گلم هم سلام برسون

ژوکر

خبری نيست؟؟؟؟؟می دونم؛ اداره کردن يه خانواده با يه گيگيلی يه سه ساله کم بود حالا اداره کردن سی چهل تا بچه آخر شيطنت هم بهش اضافه شد؛اولشه؛عادت می کني.گير سه پیچ هم آپه در ضمن.تا بعد.

saideh

سلام...از بابت لينک ممنووووووووووووووووون من که هنوز از این کارها بلد نیستم (ایشا لا جبران کنم...) و همينطور از اينکه سر ميزنی باز هم ممنون...سيو ميکنم حتمآ ميخونم ...فعلآ

daeeramtin

سلام شر مندمون کردی با بت همه چی ممنون عجب وبلاگی ساختی خيلی خيلی خيلی کيف کردم مر سی از وبلاگی مه برام ساختی .بهمون بگو چی جوری بايد اين کارو بکنيم.مرسی مر۴۰ خيلی با حالی آقايی