"طبقات حاکم غالباً بیشترین فایده کلی اجتماع را با بیشترین فایده جزئی آن مشتبه می کنند. این طبقات می کوشند تا این باور را در طبقات فرودست القاء کنند که فایده غیر مستقیمی وجود دارد که اگر به درستی در نظر گرفته شود آنها می توانند از ایثارهایشان در نهایت امر بهره گیرند.....در چنین مواردی واقعیت این است که انگیزه غیر منطقی می تواند طبقات پایین را وا دارد تا بیشترین فایده فردی شان را ندیده گیرند و برای بیشترین فایده کلی اجتماع یا صرفاً به سود طبقات حاکم کار کنند."
                                  "ویلفردو پارتو"

/ 8 نظر / 6 بازدید
الهام ميزبان

"من به روز هستم"ای در کارنیست این جا فقط گربه ی تنهایی هست که با همه ی بغضش توی خانه ی خالی اش نشسته... نشسته و دارد به هیچ چیز نگاه تر می کند... دارد به زندگی اش فکر می کند که هیچ چیزی نیست غیر از: یواش خوابیدن زیر سنگ قبر همه پناه بردن به خانه هایی از"کـلـمـه"...

مهدی معارف

سلام دوست خوبم === برکه ی مهتاب با غزلی به روز شده است === منتظر نقد و نظر ارزشمندتان خواهم ماند === شاد و در پناه حق بمانيد

سیاوشون

به روز؟ نه؟ خبری نیست؟ خب، ققنوس، تو که این‌قدر «مارکز» دوست داری، می‌توانم نظرت را درباره‌ی این کتاب جدیدش بپرسم؟ اگر خوانده‌ای که حتما خوانده‌ای، هیچ دوستش داشته‌ای؟ «دلبرکان غمگین من» را می‌گویم، توی ایران با این نام ترجمه شد و البته توقیف شد اما هنوز توی بازار پیدا می‌شود لابد.

سيد مهدي موسوي

«پابرهنه در پارك» مي دوم و منتظرت هستم... با چه؟ 1- پاييز پدر سالار 2- در انتظار گودو (خبر مفصل چاپ شماره 2 اولين نشريه تخصصي غزل پيشرو) 3- ترانه هايي كه مادرم به من آموخت 4- در روزنامه ها خبري نيست (جديدترين اخبار از اتفاقات فرهنگي) 5- داش آكل يا حسن صبّاح؟ 6- مثل حفاظ پله ها (شعري تازه از سيد مهدي موسوي) ... «منتظرت هستم» فقط يك جمله بي معني ست پشت اين حروف مردي ايستاده كه سيگار مي كشد... ... منتظرت هستم!!!!

زهرا معتمدی

از پشت گریه ی تلفن بوق بوق بوق هی شعر خط خطی وسط جزوه ی حقوق... سلام! تو این تاریکی که چشم چشمو نمیبینه با یک شعر تازه به روزم!

عليرضا عاشوری

دوست ارجمند و گرامی ام سلام. در آستانه ی زمستان غزل پیشرو با عناوین زیر به روز شد: 1-تب برفکی 2-تا دام آخر (پست مدرنیسم:ارایه ی دیدگاه جامعه شناختی 3-یلدای بازیگوش در برفی که می آید 4-و شعری تازه از علیرضا عاشوری با حضور پر مهرت اهمیت ادبیات را مهم تر کن.

سوسن جعفری

حمید سهرابی

دارم خودم را توی آغوش تو می بینم [دارند خنثی می کنند این آخرین مین را] تو خواب های خسته ام را در بغل داری [می آورند از جبهه یک تابوت غمگین را] آخرين پنجره با عناوين زير به روز شد: خبر چاپ شماره دوم نشريه همين فردا بود نگاهی اجمالی به مطالب نشريه و شعر که منتظرش بودی